2013 Astsubay M.Y.O. Taban Puanları

Merhaba Arkadaşlar..

Çoğu Arkadaşımızın merak ettiği geçen yıla ait olan taban puanlarını sitemizde yayınlıyoruz. Sizler de bu puanları göz önünde bulundurarak çalışmalarınızı değerlendirmelisiniz. Taban puanlarının bu yıl da geçen yıl ile aynı oranda olması oldukça yüksek bir ihtimaldir. Sizlerde başvuru yapmak istediğiniz okulların taban puanlarını aşağıda yer aldığı şekilde inceleyebilir ve kendi yol haritanızı çizebilirsiniz. Bu aşamada sınavlar ile ilgili olarak tüm sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Bizler de elimizden geldiği kadarıyla sizlere en güvenilir hizmeti vermeye gayret edeceğiz. Sınavlara hazırlanan tüm arkadaşlara başarılar dileriz.

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları 2012-2013

2012 yılı Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları

İşletme: 240 ve üzeri

Teknik Branşlar: 216 ve üzeri

2012 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları

YGS5 : 210 Puan

2012 yılı GATA Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanları

YGS1: 180 puan
YGS2 : 162

YGS Sınav İstatistikleri :

2012  YGS

2011  YGS

2010  YGS

Sınava Başvuran Aday Sayısı

1.895.479

1.692.144

1.512.519

Sınava Girmeyen Aday Sayısı

57.742

43.509

24.893

Sınavı Geçerli Aday Sayısı

1.837.344

1.648.240

1.487.493

Puanları 0.5 ten küçük olduğu için
puanı hesaplanmayan aday sayısı

50.805

38.269

14.156

2010 YILI ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU TABAN PUANLARI

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanı

Meslek bölümleri 187.00 puan

Türkçe ve Matematik: 233.00 puan ( SAY-2 )

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanı:

228.534 ( EA-1 )

Türk Silahlı Kuvvetleri, bünyesine personel almak için her yıl belirli kontenjanda mülakata girmek için öğrencileri çağırır. Bu senede üniversite sınav sonuçlarına müteakiben Astsubay Meslek Yüksek Okulları’na mülakat için alımlar yapılacaktır.

2010 Yılı Astsubay Kelsek Yüksek Okulu  puanlama sistemi aşağıdaki gibidir.

Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanı: Sayısal 1 ve eşit ağırlıktan almaktadır.

Elektronik, Elektrik, Motor, Bilgisayar: 145 puan ( Sayısal 1′den alıyor )

Yönetim ise 206 puan ( Eşit Ağırlıktan alıyor.

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanı: Sayısal 1 ve eşit ağırlıktan almaktadır.
Elektronik: 192 , 284 ( SAY-1 )

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanı: Sayısal 2′den alıyor.

Meslek bölümleri 187,00 puan
Türkçe ve Matematik: 233,00 puan ( SAY-2 )

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu Taban Puanı:
228.534 ( EA-1 )

Kara Kuvvetleri Komutanlığının 2011 yılı Astsubay alımları için bildirdiği puanlama sistemi aşağıdaki gibidir

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 17 Şubat 2013, 02:26 tarihinde ASTSUBAY M.Y.O., Yazar 3 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 114.488 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

1. fatih diyor ki:

iyi günler admin ben tic. meslek lissi çıkışlı olcam bu sene ygs den 3 4 ten 230 ygs 5 ten 206 jamyo kılavuzunda 2012 taban puanı 200 dür yazıyor bu sne girebilir miyim sence ? 6 puanla geçmişim sadece.

2. hasan hüseyin fındık diyor ki:

2014 yılı için bir puan tahmininiz var mı?

3. kaan diyor ki:

iyi günler ben anadolu universitesi porsuk meslek yüksekokulundan bu sene mezun oluyorum ve seneye ygs ye tekrar gırıp hava kuvvetlerı meslek yuksekokuluna basvuru yapabılırmıyım ?

4. kubra diyor ki:

merhaba ben 2012 tic.meslek lısesı cıkıslıyım 2014 kara astsubay’ı olmak ıstıyorum bu konu hakkında neyapmamız gerekır yanı 2014 puan tablosu bu tablolardan yola çıkarak mı hazırlanıcaz? bolum meslek olduğu ıcın herhangı bırsey degısıyormu?

5. kubra diyor ki:

astsubaylık okumak ıstıyorum 2012 meslek lısesı mezunuyum bu puan tablolarından mı yola çıkarak hazırlanıcaz meslek lıs. olmamız bırseyı degıstırımı ? ünv. gecıs yapılabılıyormu?

6. arda inat diyor ki:

benim geçen yılki sınav giriş kartımda askeri okullara girmek istiyormusunuz diyordu bende hayır demiştim bu yılda sınav giriş kağıtımı unutuğumdan dolayı deyiştirmeden onaylatım ama ben askeri okullara girmek çok istiyorum bu konuda ne diyorsunuz?

7. caner diyor ki:

sa admın ben endustri meslek lisesi mezunu olacagım bu sene acaba ben 125 puanla teknik astsubaylıga gidebilirmiyim? cewap werirseniz çok sevinirim ii günler

8. Gll diyor ki:

İyi günler.Bayan alınırken astsubay meslek yüksekokulu işletme bölümünden alınıyor değil mi?Acaba puanlar ne zaman belli olur?

9. Oğuz diyor ki:

ygs 1 220 hava veya deniz astsubaylığına girme şansım var mı ???

10. Oğuz diyor ki:

en son kaç puanla alım olur ?

11. Melankolıa diyor ki:

Sonuclar ne zaman acıklanacak acaba bı bılgı verırmısınız ya

12. Oguz diyor ki:

Ne zaman cağırıyorlar internet üzerindn başvuranları haberi olan varmı.

13. ahmet baymaz diyor ki:

acaba bu taban puanına diploma puanı ekleniyor mu yoksa ham puan mı bu?

14. yiğit diyor ki:

yukarıda verilmiş puanlar gerçek dışıdır.

15. ekin diyor ki:

yanlışınız var jamyo 2012 puanı 200 dür

16. dogukan diyor ki:

Kara Astsubaylığı teknik bölümleri hangi branşları kapsıyor?

17. Alper diyor ki:

2014 ASTSUBAY MESLEK YÜKSEK OKULU YGS TABAN PUANLARI NEDİR?

18. halil diyor ki:

2014 yılı taban puanları nezaman açıklanacak :( bir bilgisi olan varmı lütfennnn

19. burak diyor ki:

HERKEZ OKUSUN— arkadaşlar şimdi herkezin merak ettiği soru 2014 puanlarıdır eğer bi araştırma yaptysanız yaklaşık 6 7 senedir kesinlikle bir değişim olmamıştır puanlarla ve bu senede aynı olması büyük bir olasılık şimdi bide ben işletmemi teknik programmı diye düşünenlere söylüyorum endüstri meslek lisesi mezunu arkadaşlar e.e. makine torna vb yerlerden mezun olan arkadşaalr ygs 1 2 3 4 5 6 puan türlerinden her hangi birinden 180+ almaları gerekmektedir diğerleri ise askerisinav.com adresi cok güzel vermiş zaten oralara baksınlar… site için cok tşkkürler :)

20. admin diyor ki:

ilginize çok teşekkür ederiz

Benzer Haberler

Güncel Sınav Haberleri İçin E Posta Aboneliği

E-mail adresinizi giriniz:

Yazarlarımız
Yorumlar
Anket
Eğitim Seviyeniz?
İlköğretim Öğrencisi
İlköğretim Mezunu
Lise Öğrencisi