Kara Harp Okulu Taban Puanları

Kara Harp Okulu Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İşletme, Kamu Yönetimi programlarında 4 yıllık lisans düzeyinde akademik eğitim veren, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığına, erkek-bayan subay yetiştiren parasız yatılı eğitim kurumudur.

    BAŞVURU AŞAMALARI: Adaylar 02 Nisan-25 Mayıs 2012 (saat 17:00’ye kadar) tarihleri arasında internet üzerinden ön başvuru yaptıktan sonra (internetten ön başvuru yapmayanlar 2. seçim aşamasına çağrılmayacaktır) başvuruda bulunan adaylar YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinde aldıkları puanlardan en yüksek olanı esas alınarak sıralanacak, belirlenen puanı geçen adaylar ikinci seçim aşamasına çağrılacaktır. YGS puanlarına göre ihtiyaç duyulan sayı oranına göre “Seçim Aşamaları Çağrı Puanı” belirlenecektir.

BAŞVURU TARİHİ: Adaylar YGS Başvurusu yaparken “Askeri Okullara Girmek İstiyorum” seçeneğini seçtikten sonra 02 Nisan-25 Mayıs 2012 (saat 17.00) tarihleri arasında www.tsk.tr internet adresinden ön kayıt başvurusu yapacaklar. Diğer seçim tarihler aynı internet adresinden duyurulacak.

HANGİ ALANLARDAN ÖĞRENCİ ALINACAK: Kara Harp Okulu’na 2010 yılından bu yana Fen Bilimleri alanının yanı sıra Türkçe Matematik alanından öğrenci alınmaktadır.

HANGİ PUAN TÜRLERİ İLE ÖĞRENCİ ALINACAK: Ön seçim için: YGS1, YGS2, YGS5 ve YGS6 puan türleri ile seçilecek; İkinci aşama için MF1, MF2,MF3,TM1,TM2,TM3 puan türleri ile seçim yapılacak.

PUAN HESAPLAMASI NASIL YAPILACAK?

Bedeni yeterlilik Sınavının % 15’i

Mülakatın % 15’i

LYS’den en Yüksek Puanın % 70’i alınacaktır.

Değerlendirme, asil ve yedek adayların tespit edilmesi ile ilgili detaylı bilgi 02 Nisan-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında yayımlanacak klavuzda belirtilecektir.

Kara Harp Okulu: 2011 yılında İkinci seçim aşaması sınavlarına katılabilmek için YGS 1-2-5-6 puan türlerinden birinin taban puanı 260.00 olarak tespit edilmiştir. (Bu taban puan heryıl yeniden belirlenmektedir). 2011 yılında yerleşen öğrencilerin puanı yaklaşık 275.00 dir. Kara Harp Okulu yerleşen öğrencilerin okul türlerine göre bir istatistik tutmamıştır.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 25 Mart 2012, 07:36 tarihinde Harp Okulları, Kara Harp Okulu kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 6.205 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

 1. gazi diyor ki:

  260’a okul puanı dahilmi ?

 2. isa diyor ki:

  Mezun ogrenciyim 275 ve uzeri puan ceksem girebilrmiyim lutfen bi yanit istyorum

 3. mert diyor ki:

  isa kardeşim bende mezun öğrenciyim.bu bahsettiğin sanırım 275 puan dediğin lys olsa gerek.her sene puanlar değişiyo yani ben çok kez aradım kho yu belirli bir taban puanı yok.bana göre 350-400 arası rahatça girilebilir.ama bakarsın bu sene geçen sneeye göre puanlarda düşme olur 250 ile bile gidebilirsin eğitime.ama yinede 300ün üstüne çıkmaya bak derim.bu arada bahsettiğimiz puanlar ham puanlardır.okul puanları dahil değildir

 4. eminhan diyor ki:

  arkadaşlar hiç kara harp okuluna giren biri yokmu söylesin puanını

 5. 0,2 puan diyor ki:

  havakuvvetlerini 0,2 puanla kacirdim sizce girme ihtimalim varmi belki bazilari elenir veya gitmez girme ihtimalim varmi ? :(

Benzer Haberler
<

Güncel Sınav Haberleri İçin E Posta Aboneliği

E-mail adresinizi giriniz:

Yazarlarımız
Yorumlar
Anket
Eğitim Seviyeniz?
İlköğretim Öğrencisi
İlköğretim Mezunu
Lise Öğrencisi
Lise Mezunu
Önlisans Öğrencisi
Önlisans Mezunu
Lisans Öğrencisi
Lisans Mezunu
Diğer