Kara Harp Okulu Ön Kayıt Başvuruları Başladı

AskeriSinav.Com Kullanıcıları 2012 yılı Öğrenci Alım Faaliyetleri Kapsamında; Kara Harp Okulu Öğrenci Alımları Ön Kayıt Başvurusu Başlamıştır. Adayların Başvurularını en kısa zamanda yapmaları önemle duyurulur. Adaylar 02 Nisan-25 Mayıs 2012 (saat 17:00’ye kadar) tarihleri arasında internet üzerinden  ön başvuru yapabileceklerdir. (internetten ön başvuru yapmayanlar 2. seçim aşamasına çağrılmayacaktır)

Kara Harp Okulu ve Astsubay MYO’larına (K.K.Astsb. MYO, GATA Sağlık Astsb. MYO ve K.K.K.lığı adına Hava Astsb.MYO) başvuru yapmak için ilgili sayfaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.(Not: Başvurular aynı programdan alınmaktadır.)

Başvuru Yapmak İçin Lüten T I K L A Y I N

HANGİ PUAN TÜRLERİ İLE ÖĞRENCİ ALINACAK: Ön seçim için: YGS1, YGS2, YGS5 ve YGS6 puan türleri ile seçilecek; İkinci aşama için MF1, MF2,MF3,TM1,TM2,TM3 puan türleri ile seçim yapılacak.

PUAN HESAPLAMASI NASIL YAPILACAK?

Bedeni yeterlilik Sınavının % 15’i

Mülakatın % 15’i

LYS’den en Yüksek Puanın % 70’i alınacaktır.

Değerlendirme, asil ve yedek adayların tespit edilmesi ile ilgili detaylı bilgi 02 Nisan-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında yayımlanacak klavuzda belirtilecektir.

Kara Harp Okulu: 2011 yılında İkinci seçim aşaması sınavlarına katılabilmek için YGS 1-2-5-6 puan türlerinden birinin taban puanı 260.00 olarak tespit edilmiştir. (Bu taban puan heryıl yeniden belirlenmektedir). 2011 yılında yerleşen öğrencilerin puanı yaklaşık 275.00 dir. Kara Harp Okulu yerleşen öğrencilerin okul türlerine göre bir istatistik tutmamıştır.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Nisan 2012, 10:26 tarihinde Harp Okulları, Kara Harp Okulu kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 8.332 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

  1. fatih diyor ki:

    göz sorunu oluyormu benim gözlerde hafif derecede şaşılık var da

Benzer Haberler
<

Güncel Sınav Haberleri İçin E Posta Aboneliği

E-mail adresinizi giriniz:

Yazarlarımız
Yorumlar
Anket
Eğitim Seviyeniz?
İlköğretim Öğrencisi
İlköğretim Mezunu
Lise Öğrencisi
Lise Mezunu
Önlisans Öğrencisi
Önlisans Mezunu
Lisans Öğrencisi
Lisans Mezunu
Diğer