Hava Harp Okulu Taban Puanları

AskeriSinav.Com Kullanıcılar Sizin için önemli olduğunu düşündüğümüz 2011 yılı taban puanlarını yayınlıyoruz.Aşağıda belirtilen puanlar 2011 yılında elde edilen puanlardır. 2012 yılında sınava girecekler için en güncel veri niteliğindedir. Bilgiler Harp Okullarından edinilmiştir.

HAVA HARP OKULU LYS’YE GÖRE ÖĞRENCİLERİ İKİNCİ SEÇİM AŞAMASI İÇİN DAVET ETMEKTEDİR. 2011 YILI İÇİN BARAJ PUANI, FEN BİLİMLERİ ALANI ÖĞRENCİLERİ İÇİN MF1, MF2, MF4 PUAN TÜRLERİNDE 290 HAM PUAN, TÜRKÇE-MATEMATİK ALANI ÖĞRENCİLERİ İÇİN TM1, TM2 PUAN TÜRLERİNDE 290 HAM PUAN OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

OKULA ALINAN SON ÖĞRENCİNİN PUANI 290’DIR.

GENEL LİSE : % 20 ANADOLU LİSESİ : % 67 ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ : % 6 ‘DIR

BAŞVURUAŞAMALARI: Adaylar YGS Başvurusu yaparken “Askeri Okullara Girmek İstiyorum” seçeneğini seçtikten sonra internet üzerinden 08 Nisan-12 Haziran 2011 Tarihleri arasında ön başvuru yapacaklarıdr.LYS sınavı sonuçlarının açıklanması sonrası Hava Harp Okulu(HHO) Baraj Puanı açıklanacaktır. Barajı geçen öğrencilerin isimleri HHO sitesinden açıklanacaktır. İkinci seçim aşamasına davet edilen öğrenciler internet sitesinden gerekli belgeleri alıp dolduracaklar ve Ağustos 2010’da Hava Harp Okulu Yeşilyurt/İstanbul adresinde olacaklardır. Diğer bilgiler www.hho.edu.tr adresinden sık sık takip edilmelidir.

BAŞVURUTARİHLERİ: 08 Nisan-12 Haziran 2011tarihleri arasında www.tsk.tr ve www.hho.edu.tr adreslerinden önbaşvuru yapacaklardır.

İkinci Seçim Aşaması: Ağustos 2012

 

HANGİ ALANDANÖĞRENCİALINACAK: Fen Bilimleri ve Türkçe Matematik

 

HANGİ PUAN TÜRÜ İLEÖĞRENCİALINACAK:Hava Harp Okulu YGS klavuzunda “Seçim AşamalarıÇağrıPuanı” için hangi puan türlerinin kullanılacağını belirtmemiş, Bizim tarafımızdan dikkatten kaçan bir unsur olduğu düşünülen bu durumda ;  Seçim Aşamaları Çağrı Puanının, 2. seçim aşamasında dikkate alınacak puan türleri düşünüldüğünde YGS 1, YGS 2, YGS 5 ve YGS 6 olabileceği değerlendirilmektedir. Adaylar 2. seçim aşamasında MF1, MF 2, MF 4, TM 1 ve TM 2 puan türlerinden en yükseği esas alınak üzere değerlendirileceklerdir.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 25 Mart 2012, 07:46 tarihinde Harp Okulları kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 17.210 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

 1. Bennu diyor ki:

  bu koşullarda herhangi bir değişiklik oldu mu acaba ? yani günümüz dede aynı bu şekilde mi bi bilgisi olan var mı acaba ?

 2. ela diyor ki:

  gerçekten çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim

 3. berkay bozkurt diyor ki:

  şimdi hava harp okulu için 290 puan aldım ve 2. aşama hak kazanabiliyormuyum

 4. berkay bozkurt diyor ki:

  lise kaçta başvuru yapabiliriz

 5. cihangir diyor ki:

  lise sonda başvuru yapabiliyoruz ygsye girdikten sonra, 1. seçm aşamasını geçtikden sonra 2. seçim aşamasına hak kazanıyosunuz. yani lys onuda geçerseniz okul sizi çağıracaktır. okula gidip intibak sağlık yeterliliği v.s gibi şeyleri geçersenz okula giriyosnuz. isteyen okulda kalabiliyor isteyen akşamları çıkabiliyor. http://www.ikdm.hho.edu.tr/ burdan da takp edebilirsinz hava harp okulu resmi web sitesidir..!

 6. mert diyor ki:

  meslek lisesindeyim girebilirmiyim

 7. Ece diyor ki:

  Ben sözel öğrencisiyim ve okul müdürümle konuştum bi problem olurmu hho girişim için diye bana artık bölümler kalktı ygsden belirlenen puanı alman ilk aşama için yeterli dedi doğrumudur acaba?

 8. Gereksiz diyor ki:

  Arkadaslar babamizin sicilinin bı önemi var mı .

 9. mehmet diyor ki:

  Malesef bu konuda bi öneri olamaz

 10. mehmet diyor ki:

  Arkadaşlar bir şey sorucam 8. sınıfta okuyorum. Hava harp okuluna gitmek istiyorum bunun taban puanlarını bilen war mı yani sbsden almam gereken taban puanları bilen yardımcı olabilir mi lütfen

 11. İbrahim diyor ki:

  Bu baraj puanı ygs için kardeşim okula en Son giren öğrencinin LYS de aldığı puan kaçtır bunu merak ediyorum

 12. ismail diyor ki:

  arkadaslar ygs sınavından ygs3 200 ygs5185 aldım girebilirmiyim sizce??

Benzer Haberler
<

Güncel Sınav Haberleri İçin E Posta Aboneliği

E-mail adresinizi giriniz:

Yazarlarımız
Yorumlar
Anket
Eğitim Seviyeniz?
İlköğretim Öğrencisi
İlköğretim Mezunu
Lise Öğrencisi
Lise Mezunu
Önlisans Öğrencisi
Önlisans Mezunu
Lisans Öğrencisi
Lisans Mezunu
Diğer