JANA – JATEK Mülakat Sınavları

Sevgili Arkadaşlar.

Öncelikle Sınavı kazanan arkadaşları tebrik ederiz. Daha önceki yazılarmızda da belirttiğimiz gibi uzun bir maraton olan seçim aşamalarının yazlı sınav bölümünü atlattınız. Ancak daha yolumuz uzun, çünkü bazı arkadaşlar için belki de en kolay aşama yazılı sınav aşaması olarak kalacaktır. Peki şimdi sırada ne var? Ne yapmamız gerekecek. Öncelikle İkinci Aşama Seçme Sınavlarnı klavuzdan bir hatırlayalım.

* İkinci asama seçme sınavlarına çagırılmaya hak kazanan adayların sınav tarihi ve saati ile sınava girecegi komisyon www.jandarma.tsk.tr internet adresinde
(Personel/Ögrenci Alımı bölümünde) yayımlanacaktır.

* İkinci asama seçme sınavları Belge İnceleme, Ön Saglık Muayenesi, Fizikî Kabiliyet Degerlendirme Testleri ve Mülâkat asamalarını kapsamaktadır.

Arkadaşkar bu kapsamda sizlere bazı önerilerimiz olacaktır.

1- Eksik belge ile gitmeyin ve belgelerinizi doğru ve eksiksiz doldurun. Yanlış Beyanda bulunmayın belki tekrar değiştirme şansınız olmayabilir

2-  Sınavlar öncesinde aranan kosullara göre saglık kontrolleri ile boy kilo ölçümünüzü yaptırmanız ve sınavlara önceden çalısarak hazırlıklı gelmeniz sizin ve ailenizin maddi ve manevi kayba ugramasını önleyecektir.

Saglık Muayenesi: Mülâkat sonucunda basarılı olan adaylar saglık muayenesi için asker hastanelerine sevk edilirler. Adayların, saglık muayenesi sonucunda
“Muvazzaf Astsubay Olur” kararlı saglık kurulu raporunu alması gerekmektedir. Adayların saglık muayenesine iliskin yapacagı islemler mülakat sonuçlarının
internetten duyurulması sırasında ayrıntılı olarak yayımlanacaktır.

Şimdi arkadaşlar daha detaylı açıklamak gerekirse.

1- Ösym Sınavında başarılı olan adaylar için Jandarma Genel komutanlığının resmi sitesinde yine bir sonuç ekranı olacak T.C. Kimlik numarası ile bu ekrana girildiğinde mülakat sınavına ne zaman? saat kaçta? ve hangi komisyonda mülakat aşamalarına gireceği belli olacaktır.

2- Belirtilen tarih ve saatte Jandarma Okullar Komutanlığına gideceksiniz ve ilk aşamada belge kontrol kısmından geçeceksiniz. Belgelerinizin eksiksiz olmasına dikkat ediniz. Takıldığınız konuları bizlere iletin ki tecrübeli arkadaşlarımız sizlere yardımcı olsunlar

3-  Daha sonra Ön Sağlık Muayenesinden geçeceksiniz. Boy – kilo , Renk körlüğü, yara bere izi, düz taban kontorlü vs.

4- Son olarak mülakat aşamalarından geçeceksiniz. Yani Koşu, şınav mekik vs. gibi aşamalar. Tüm bu aşamaları sorunsuz geçtiğiniz taktirde genellikle ertesi gün sözlü mülakata gireceksimiz.

5- Sözlü mülakat aşamaları bittikten sonra artık yeni bir bekleyişe geçeceksiniz. Mülakatta elendiniz mi yoksa başarılı mı oldunuz bunun cevabını Jandarma Genel Komutanlığının sitesinden öğreneceksiniz.

6- Sonuç Ekranına T.C. kimlik numaranızı girdiğiniz de artık asil mi yoksa yedek mi olduğunuz belli olacaktır. Bundan sonra okula alım aşamaları gerçekleşecek ve yedek arkadaşlara sıra geldikçe telefon ile aranacaklardır.

Bizim tecrübelerimiz bunlardan ibarettir. Zaten sınav aşamaları da bu şekilde gerçekleşmektedir. Aklınıza gelecekk tüm sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.

Yolunuz Açık Olsun.

AskeriSinav.com

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Mayıs 2012, 09:58 tarihinde Haberler, Küçük Manşetler, Sözleşmeli Astsubay Alımları kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 17.660 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

 1. hudistavi diyor ki:

  selam ben 50.25 yaptım kontenjan dolmadığı taktirde çağrılıcaksınız yazıyo sizce çağrılırmıyım çağrılsamda ne kadar şansım var ?

 2. çagrı çınar diyor ki:

  2012 jana mülakat tarihleri ne zaman bilen varsa lütfen söylesin

 3. MAMİ diyor ki:

  selam arkadaşlar ya bu mülakat tarihini bilen var mı ve mülakat nerede yapılacak bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini bizimlede paylaşa bilirler mi?

 4. onur diyor ki:

  beyler mülakat tarihleri henüz açıklanmadı.17sinde olacağı söyleniyor,hafta içi arayıp teyid ettirmek lazım.Siz yinede jandarmanın sitesini(personel/öğrenci alımı-jatek) takip edin

 5. Mülakatlar Ankara da Jaandarma Okularlar Komutanlığında Yapılacaktır

 6. ahmettt diyor ki:

  arkadaşlar ben de kontenjan dolmadıgı halde çaorılacaksınız yazıyorr.. benim durumumda olan varsa iletişim kuralımm. haberleşelimm

 7. tg45 diyor ki:

  herkese iyi günler arkadaşlar hakkınızda hayırlısı olur inşallah…bir sorum olacak:benim kilo 85 boy 1.80 orantısında klavuza göre 2kg fazlam var çok dikkat ederlermi tecrübeli arkadaşlar?

 8. ilker diyor ki:

  2013 yılı jana jatek sınavı yapıcakmı ösym nın 2013 sınav takvımınde yazmıyor.,

 9. Nisa diyor ki:

  Iı aksamlar 2013 yılında yapılacak olan jatek sınavına bayanlar başvuru yapabılırmı?

 10. celalettin diyor ki:

  ben oysm sitesine başvuruda gec kaldım askeri sınava girmek istiyorumu butonunu hayır olarak kaydetmiştim bu gün denediğimde; Askeri okul değişikliği yapma süresi dolmuştur. Yazısı ile karşılaştım düzeltebilirmiyim lütfen yardımcı olun

 11. Ali Cambaz diyor ki:

  Hayırlı günler hocam. Ben Hatay’da ikametgah ediyorum sınava Adana’da gireceğim. Sınavdan gereken puanı alırsam mülakata kendi ilimdeki bölge jandarma okulunda mı mülakat olacağım acaba bilgi verebilir misiniz?

 12. osman diyor ki:

  gözümün yanında 20 sene önceki bir olaydan sebep 1 cm kadardikiş izi var.bu etkilermi_?

 13. Onur Can Küçük diyor ki:

  vücudumda dövme var bu yüzden elenirmiyim?

 14. özbek diyor ki:

  sayın yönetici bu jatekte ön sağlıkta tansiyon ölçüyorlarmı cvp

 15. mehmet kaya diyor ki:

  renk körlügü mülakatı nasıl oluyor ilk aşamada

 16. sezer diyor ki:

  selam benim sorum barfiksi nasıl çektirdikleri düz mü yoksa istediğimiz şekilde mi? cevaplaınnız için şimdiden teşekküler

 17. 40 diyor ki:

  selamün aleykum arkadaşlar fkdt sınavlarında mekik,barfiks, durarak atlama nasıl olacak? bilgi verirseniz sevinirim.. teşekkürler şimdiden..

 18. murat diyor ki:

  bir sorum olacaktı ilk aşama sınavını geçtim yüzümde fark edilmeyecek kadar küçük bir yara izi var bu sorun olur mu

 19. mehmet akif kocaoğlu diyor ki:

  ön sağlıkta diş çürüklüğünden dolayı bi sorun çıkar mı? Ön dişler değil arkada ki azı dişlerininde çürük olanlar var. . kesinlikle gözükmüyor. . bir diğer sorum da . . spor mülakatı için üstümüzü giyip mi gitmeliyiz yoksa orda değiştirme şansımız var mı. .

 20. ali erdem diyor ki:

  2014 yedek alımı yokmu

Benzer Haberler
<

Güncel Sınav Haberleri İçin E Posta Aboneliği

E-mail adresinizi giriniz:

Yazarlarımız
Yorumlar
Anket
Eğitim Seviyeniz?
İlköğretim Öğrencisi
İlköğretim Mezunu
Lise Öğrencisi
Lise Mezunu
Önlisans Öğrencisi
Önlisans Mezunu
Lisans Öğrencisi
Lisans Mezunu
Diğer