2013 Deniz Harp Okulu Mülakat Sınavları

BEDENİ YETERLİLİK TESTİ : Adayların çabukluk, çeviklik ve kondisyonunu ortaya çıkaran testler uygulanmaktadır. Aşağıda verilen alt sınır değerleri bu testlerden başarılı olabilmek için belirlenmiş asgari değerlerdir ve alt sınır değerlerini yapan adaylar 100 üzerinden 10 puan alabileceklerdir. Adaylar alt sınır değerlerinin üzerinde performans gösterdiklerinde, alacakları puanlar performanslarına göre kademeli olarak artacaktır. Tüm testlerde üst sınır derecesinde performans gösterenler ise 100 tam puan alacaklardır.

BEDENİ YETERLİLİK TESTLERİ ve SINIR DEĞERLERİ

ERKEK BAYAN
TEST ALT SINIR ÜST SINIR TEST ALT SINIR ÜST SINIR
400 m. Koşu 84 sn. 60 sn. 800 m. Koşu 270 sn. 180 sn.
Barfikste Kol Çekme 1 tekrar 10 tekrar Barfikste Açık Tutuşta Bekleme 10 sn. 55 sn.
Durarak Uzun Atlama 165 cm. 219 cm. Durarak Uzun Atlama 125 cm. 170 cm.
Baketbol Topu Fırlatma 7 m. 16 m. Baketbol Topu Fırlatma 5 m. 14 m.
Mekik (1 Dakikada) 20 tekrar 50 tekrar Mekik (1 Dakikada) 10 tekrar 35 tekrar

Herhangi dört testten alt sınır derecesi üstünde yeterlilik gösteren adaylar başarılı kabul edileceklerdir. İki veya daha fazla testten başarısız olan adaylara başarısız oldukları testlerden bir hak daha verilir. İkinci hakkında da başarısız olan adaylar elenirler.

Mekik Testi

 

ç. GÖRÜŞME KURULU : Konularında uzman personelden teşkil edilen görüşme kurulu tarafından, görüşme yoluyla adayın, gelişime açıklığı, bireysel zenginlik ve kültürü, söylenenleri doğru anlama, konuşma ve ifade becerisi, düşünceleri arasındaki tutarlılığı, ikna gücü, çok yönlü düşünme yeteneği, kendine güveni, heyecan durumu, davranışlarındaki denge, mesleğe yönelik istekliliği, konuşma kusurları ve psikolojik yapısı değerlendirilmektedir.

d. PERFORMANS DEĞERLENDİRME SİSTEMİ: İkinci Seçim Aşamalarında başarılı olan her aday için bir “Aday Performans Puanı” tespit edilir. “Aday Performans Puanı” aday öğrencilerin Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) puanı (MF-1 ve MF-4′ün yüksek olanı), bedeni yeterlilik puanı ve görüşme puanı dikkate alınarak hesaplanır.

3. İkinci seçim aşamalarında başarılı olan adaylar, “Askeri Öğrenci Olur” raporu almak üzere asker hastanelerine sevk edilir.

4. İkinci seçim aşamalarında başarılı olan adaylar “Aday Performans Puanlarına” göre sıralanır. Kontenjana giren ve sevk edildikleri asker hastanesinden “Askeri Öğrenci Olur” raporu almış olan adayların kesin kayıt işlemleri yapılır. İkinci seçim aşama sonuçları ile kesin kayıt için istenen belgeler, Lisans Yerleştirme Sınav (LYS) sonuçlarının açıklanmasına müteakip internet sitemizde ilan edilir.

NOT: Tüm duyuru ve çağrılar sadece internet sitemiz vasıtası ile yapılır, ayrıca posta yolu ile duyuru ve çağrı yapılmaz, belge gönderilmez.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 02 Şubat 2013, 21:46 tarihinde Deniz Harp Okulu kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 8.763 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
<

Güncel Sınav Haberleri İçin E Posta Aboneliği

E-mail adresinizi giriniz:

Yazarlarımız
Yorumlar
Anket
Eğitim Seviyeniz?
İlköğretim Öğrencisi
İlköğretim Mezunu
Lise Öğrencisi
Lise Mezunu
Önlisans Öğrencisi
Önlisans Mezunu
Lisans Öğrencisi
Lisans Mezunu
Diğer