2013 Askeri Liseler Başvuru Koşulları
Değerli Arkadaşlar
Subay olma yolunda ilk adım olan Askeri Liseler Sınavına başvurular başladı. 8. sınıfı bitirecek olan arkadaşlarımızın girmeye hak kazandıkları sınavın 2013 yılına at başvuru işlemleri gerçekleşmeye başladı. Sizler de belirtilen şartları taşıyor iseniz sınava başvurabilirsiniz. sınav dönemi içerisinde ihtiyacınız olan tüm bilgilere sitemizden ulaşmanız mümkündür.
Askeri Liseler Sınavına hazırlanan arkadaşlara şimdiden başarılar dileriz. Sorularınızı bizlere iletirseniz tüm içtenlikle cevaplayabiliriz.

Askeri Liseler Başvuru İşlemleri

Askeri Liseler Öğrenci Seçme Sınavı (ALS)’na başvurmak isteyen adaylar Başvuru Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu ww.tsk.tr ve www.osym.gov.tr internet adreslerinden temin edebileceklerdir.
Başvurular, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile bazı ortaöğretim kurumlarında oluşturulacak Başvuru Merkezleri tarafından, internet aracılığıyla alınacaktır. Başvuru merkezleri www.ikdm.hho.edu.tr,  ww.tsk.tr ,  www.osym.gov.tr  internet adreslerinden yayınlanacaktır.
Adaylar, kılavuzda belirtilen kurallara göre Aday Bilgi Formunu doldurarak öğrenim gördüğü ilköğretim okulu müdürlüğüne onaylatacaklardır. Onayı olmayan formlar işleme alınmayacaktır. Adaylar, sınav ücretini sınava başvurma süresi içinde ilgili banka şubelerine T.C. Kimlik Numarası, ad, soyadı, bu sınavın açık adını belirterek yatıracaklardır. Sınav ücretini yatırdıktan sonra özel kimlik belgesi ve Aday Bilgi Formu ile birlikte Başvuru Merkezine giderek, başvurularını internet aracılığıyla Başvuru Merkezi görevlisine, son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yaptıracaklardır. Başvuru Merkezine adayın kendisinin gitmesi zorunludur. Adayların fotoğrafları Başvuru Merkezi görevlisi tarafından çekilerek internetle ÖSYM kayıtlarına aktarılacaktır. Aday başvuru kayıt bilgileri dökümünden bilgilerini kontrol edip onaylayacaktır. Adayın ve görevlinin imzaladığı Aday Bilgi Formu adayda kalacaktır. Bu işlemleri yaptıktan sonra ALS başvurusu tamamlanmış olacaktır.
Yurt dışında yaşayan adaylar, başvuru süresi içinde aşağıdaki belgeleri bir zarf içerisinde ÖSYM’ye göndererek veya elden teslim edilmesini sağlayarak başvurularını gerçekleştirebilirler.
 – Doldurulmuş ALS Aday Bilgi Formu,
– Yurt dışında bulunma nedenlerini ve sürelerini belirten resmi bir belge,
 – Son üç ay içerisinde cepheden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş bir fotoğraf (Gözlükle çekilmiş
fotoğraf gönderilmemelidir.)
– Özel kimlik belgesinin onaylı örneği,
 – Sınav ücretinin yatırıldığını gösterir banka dekontu

BASIN DUYURUSU

(7 Şubat 2013)
Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2013-ALS) : Başvurular
2013-Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2013-ALS21 Nisan 2013 tarihinde uygulanacaktır.
Sınava başvurular 11 Şubat – 08 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.
Bu amaçla hazırlanan Kılavuz, başvuru tarihleri arasında ÖSYM’nin  www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanacaktır.
Başvurular, Kılavuzda yer alan kurallara göre yapılacaktır. Bu sınava başvuru yapacak adayların ilgili kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.
Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Şubat 2013, 16:50 tarihinde ASKERİ LİSELER kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 2.963 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

  1. selcan diyor ki:

    en az kaç puan almam gerekiyor lütfen bilgi verin :(

  2. dede diyor ki:

    yaa bu 2014 8.sınıflar icin askeri liseye basvuru tarıhı nedirrrrr az haber verinnnn

Benzer Haberler
<

Güncel Sınav Haberleri İçin E Posta Aboneliği

E-mail adresinizi giriniz:

Yazarlarımız
Yorumlar
Anket
Eğitim Seviyeniz?
İlköğretim Öğrencisi
İlköğretim Mezunu
Lise Öğrencisi
Lise Mezunu
Önlisans Öğrencisi
Önlisans Mezunu
Lisans Öğrencisi
Lisans Mezunu
Diğer